KONST / Litografier / Färglitografi 14912024
nr 1491 2024
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Skärgårdsbåt. Signerad, färglitografi, numrerad 266/290. Bildmått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:59:06
300 kr
350 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist